Triki wyszczuplające sylwetkę

Każda sylwetka jest piękna, każda kobieta zasługuje więc na to, aby wyglądać świetnie. Co więcej, w dzisiejszych czasach, nie musimy wcale posiadać figury modelki, aby nasza figura wzbudzała zachwyt. Sekret zgrabnej, proporcjonalnej sylwetki tkwi bowiem nie w diecie i wyrzeczeniach, lecz w doborze odpowiednich ubrań, które podkreślają to, co najlepsze oraz subtelnie maskują ewentualne mankamenty. Aby osiągnąć taki efekt, warto poznać proste triki wyszczuplające sylwetkę, które prezentuję poniżej !

Jak wizualnie wyszczuplić sylwetkę?

Posiadanie szczupłej sylwetki jest marzeniem oraz dążeniem większości kobiet. Taki rezultat możemy osiągnąć od ręki, dobierając odpowiednie kroje i kolory ubrań. Aby nasza sylwetka wizualnie wydawała się szczuplejsza i lżejsza, warto sięgać po średnio dopasowane ubrania – zbyt przylegające do ciała elementy garderoby będą bowiem podkreślały wszelkie krągłości oraz uwydatniały niedoskonałości figury; zbyt luźne ubrania optycznie jeszcze bardziej poszerzą natomiast figurę oraz sprawią, że będzie wydawała się większa niż w rzeczywistości. Według powszechnej opinii, ciemne kolory wyszczuplają, a jasne optycznie powiększają sylwetkę. Jeśli więc zależy nam na efekcie wyszczuplenia, wybierajmy raczej ciemniejsze, jednolite kolorystycznie ubrania. Ciemne kolory powinny znaleźć się w tych rejonach figury, które chcemy wyszczuplić, natomiast jasne w tych, którym chcemy nadać objętości. Taka gra kolorami pozwoli wyrównać proporcje figury oraz jest jednym z trików, które szczególnie doceniają panie o zbyt pełnych biodrach i zbyt małym biuście lub odwrotnie.

Jakie wzory wyszczuplają?

Triki wyszczuplające sylwetkę polegają nie tylko na doborze odpowiednich fasonów i kolorów ubrań, ale także na świadomym operowaniu wzorami, które mogą być skutecznym narzędziem w walce o wymarzoną figurę. Zasada świadomego stosowania wzorów jest prosta – duże, nieregularne wzory optycznie powiększają sylwetkę, natomiast ich drobne, symetrycznie rozmieszczone odpowiedniki są neutralne, czyli mogą być bezpiecznie stosowane także przez panie noszące większe rozmiary. W przypadku wzorów liczy się jednak nie tylko ich rozmiar, lecz także rozmieszczenie na tkaninie. Pionowe i skośne wzory w większości przypadków bardzo korzystnie wpływają na figurę, gdyż wizualnie ją wyszczuplają i wydłużają. Poziome wzory dają natomiast odwrotny efekt – powiększają i poszerzają te obszary sylwetki, na których się znajdują.

Jakie ubrania wyszczuplają sylwetkę?

Poszukując ubrań, które będą korzystnie wpływały na sylwetkę, warto zwrócić uwagę także na detale. Sprzymierzeńcem w dążeniu do szczupłego i proporcjonalnego wyglądu jest dekolt w literę V, który optycznie wydłuża i wysmukla szyję. Sprawdzonym wyborem są także ubrania taliowanie oraz z paskiem, które pozwalają zaznaczyć wcięcie w pasie, uzyskać efekt dłuższych nóg oraz nadać sylwetce prawidłowych proporcji. Triki wyszczuplające sylwetkę radzą także, aby wybierać spodnie i spódnice z wysokim stanem, które zdecydowanie najkorzystniej wpływają na figurę. Dążąc do uzyskania szczupłej sylwetki, warto zapamiętać jeszcze jedną, prostą zasadę. Mówi ona, aby zawsze kupować ubrania we właściwym, prawidłowo dobranym do swojej figury rozmiarze – za małe elementy garderoby zawsze będą bowiem optycznie powiększały sylwetkę oraz uwydatniały jej mankamenty.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk

Zapisz się na nasz newsletter

Bądź na bieżąco i zapisz się już dziś ! Skorzystaj z jednorazowego rabatu – 10%